„Szakmázgatni, szakmázgatni kell” – Navracsics odaszúrt a közösségi médiás szóvirágoknak (VIDEÓ)

A közösségi média világában gyakran háttérbe szorul a valódi felkészültség és érvelés – véli a miniszter.

A Demokratának adott interjút Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter. A beszélgetés során kitért az uniós pénzekre, Budapestre, Gyurcsány Ferenc visszavonulására és a Tisza Pártra is.
Fenntartásai vannak azzal kapcsolatban Navracsics Tibornak, hogy jogosan panaszkodik-e arra Budapest vezetése, hogy a kormányzati intézkedések miatt került csődhelyzetbe a főváros. A közigazgatási és területfejlesztési miniszter erről a Demokrata című lapnak adott interjújában beszélt.
Ezt is ajánljuk a témában
A közösségi média világában gyakran háttérbe szorul a valódi felkészültség és érvelés – véli a miniszter.
Mint fogalmazott:
először is, a főváros nem akarja teljesíteni a törvényben megszabott kötelezettségeit, vonatkozik ez a szolidaritási hozzájárulás megfizetésére is, miközben toronymagasan a leggazdagabb magyar település.
A miniszter azt is hozzátette, hogy „Budapest ebből politikát csinál”, „meg is hirdeti, hogy nem hajlandó közösséget vállalni más magyarországi településekkel”.
Ezt is ajánljuk a témában
A Fidesz fővárosi frakcióvezetője szerint a budapestiek válaszokat várnak és azt, hogy biztosítsák a főváros stabil működését.
Navracsics Tibor arról beszélt az interjúban, hogy a főváros mindezzel, olyan „problémahalmazt” képez az önkormányzati rendszeren belül, hogy a többi 3100 önkormányzat „egy kicsit túszává is válik a Budapest-problémának”.
„Ezért kell megoldanunk mindenképp Budapest kérdését, nem az a célunk, hogy büntessük, vagy retorziókat alkalmazzunk” – hangsúlyozta Navracsics, akinek a szavaiból az derült ki: a kormány egy „konszolidációs tervvel” akarja segíteni Budapestet, hogy a fővárosiak visszakapják a városukat és a büdzséjüket.
Navracsics bízik benne, hogy sikerül rendezni a helyzetet még a választások előtt.
Az interjúban számos más területre is kitértek, például a Tisza Pártra és a jövő évi választásokra. Navracsics Tibort a Tisza Párt inkább az olyan médiapártokra emlékezteti, amelyek mögé rövid idő alatt áll be nagy tömeg. Ezek egy-egy választáson jól tudnak szerepelni, mint például legutóbb egy Szlovéniában többséget is szerzett. Ugyanakkor szerinte továbbra sem tudni, mit akar a Tisza az országgal, csak a durva személyeskedés hallatszik tőlük.
A választás pedig az egyéni körzeteken is múlik, ott viszont már nem lesz elég ez a hangnem.
„Ma úgy tűnik, mintha Magyar Péter indulna mind a 106 választókerületben. Nem tudjuk, hogy kik alkotják a Tisza Pártot Budapesten kívül, vagy a közösségi médián kívül, márpedig ahogyan a Takács Péter és Kulja András közötti, egészségügyről szóló vita is mutatta, ez nagyon-nagyon fontos a választópolgárok kijózanítása szempontjából. Hiszen ott szaktudás méretik meg, tapasztalat méretik meg és egyértelműen látszik, hogy a Tiszában ma ezeknek nyomát sem látni” – szögezte le.
Ezt is ajánljuk a témában
Perlaky-Papp József hosszabb elemzést közölt a Takács–Kulja-vitáról, amelyben rámutatott: a „TikTok-doki” szereptől távol áll a politikai vita műfaja.
Hozzátette: szerinte, ha nem is könnyen, de a Fidesz fog győzni 2026-ban.
Gyurcsány Ferenc közéletből való távozása ugyancsak meglepte Navracsics Tibort, de hozzátette, elismeri, hogy tudott ilyen önkritikát gyakorolni, még ha kissé késve is. Mivel kilépett a politikából, így nem is tekinti célpontnak. Annyit azért felidézett, hogy nagyon sokat vitázott vele, mint ahogy azt is elárulta, tartósan tévútra vezette a magyar politikai rendszert. Annak ellenére, hogy a Fidesz a kétharmados győzelmet köszönhette neki, rendkívül káros volt a tevékenysége az országnak.
Ezt is ajánljuk a témában
Az egykori miniszterelnök néhány hónapja visszavonult a közéletből és a politikától.
A beszélgetésben kitért a helyi önazonossági törvényre is, amely július elsejével lépett hatályba. Megjegyezte: azóta sem omlott össze a világ, akik korábban idegeskedtek, főleg ingatlanértékesítők voltak.
Az uniós forrásokkal kapcsolatban elmondta: már idén is befolyt kétmilliárd euró, azaz körülbelül 800 milliárd forintnyi fejlesztési pénz. Ezzel Magyarország az uniós tagállamok mezőnyének első felében van. A miniszter azt is elárulta, hogy olyan forrás, amely végleg elveszett volna Magyarország számára, nincs, a tárgyalások folyamatosak, hogy az Európai Bizottság minél kisebb részeket tartson vissza.
Nyitókép:Bodnár Boglárka/MTI/MTVA